Yeşilyurt’un Yeni İçme Suyu Projesinde Sona Gelindi

Büyükşehir Belediyesi, Hendek Yeşilyurt Mahallesi’ne kazandırılan yeni içme suyu kaynakları ile bağlantılı şekilde çalışacak 3 bin 250 metrelik hat imalatını tamamladı. Bölgeye su temin edecek 2 adet sondaj binasının çalışmalarında ise sona gelindi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Hendek Yeşilyurt Mahallesi ve civar bölgelerin içme suyu sorununu çözüme kavuşturacak iki adet yer altı su kaynağı keşfetti. Sondaj çalışmaları sonucunda keşfedilen suyun musluklara ulaşmasını sağlayacak 3 bin 250 metrelik hat ise kısa sürede SASKİ ekiplerince tamamlandı. Proje kapsamında inşasına başlanan 2 adet sondaj binasının çalışmalarında sona gelindi. Yakın zamanda tamamlanması hedeflenen sondaj binaları ile proje kusursuz şekilde Yeşilyurt ve civar mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacak.

Sağlam altyapı ile su kayıplarına geçit yok
Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Vatandaşlarımızın kesintisiz içme suyuna ulaşması ve içme suyu kaynaklarımızın uzun ömürlü olması için yer altı kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanıyoruz. İhtiyaç halinde yaptığımız sondaj çalışmaları ile keşfettiğimiz yer altı su kaynaklarımızı vatandaşlarımızın musluklarına ulaştırıyoruz. Yeşilyurt bölgesinde de tamamlamak üzere olduğumuz proje kapsamında vatandaşlarımızın içme suyu sorununu kesin çözüme kavuşturacağız. Sağlam altyapı sayesinde bölgede su kayıplarına da müsaade etmeyeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Son Haberler