Yüce; ‘Sağlıkçılarımıza şükran borçluyuz’

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, meclis toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjdeleri anlatırken 14 Mart Tıp Bayramı’nda, “Sağlıkçılarımıza şükran borçluyuz. Her bir hastasını ailesi gibi gören, hayatı için cansiperane çalışan emekçilerimizin günü kutlu olsun. Sizler bizlerin kahramanlarısınız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlıkçılara verdiği müjdelere değindi. 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili konuşmasında vatandaşların hayatı için canla, başla çalışan sağlıkçıların gününü kutlayan Yüce, özellikle son dönemde kıymetlerinin çok daha iyi anlaşıldığını ifade etti. İlgilendikleri her hastayı kendi ailelerinden biri olarak gören, kaybettiği bir insanın başında gözyaşı döken, yeni doğan bir bebekle yeniden doğan emekçilere şükranlarını ifade eden Yüce, “Bu ülkede görev yapan tüm sağlıkçılar bizlerin kahramanıdır” vurgusu yaptı.

Sağlıkçılara verilen müjdeler

Yüce, “14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle yapmış olduğu konuşmada 5 maddede gerekli iyileştirmelerin yapıldığını ilan ettik. Onlardan bir tanesi kasten yaralama suçu kapsamındaki davaların dâhil edilmesi. Mesleki sorumluluk kurulu, mali iyileştirmeler. Ücretlendirmelerdeki iyileştirmelerin emekliliğe de yansıması gibi. Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği müjde bizleri de mutlu etmiştir. Özellikle son dönemde değerini, kıymetini çok daha iyi anladığımız doktorlarımız, sağlıkçılarımız için bugün bir bayram günü. 14 Mart Tıp Bayramı’nda onlara daha güzel şartlarda çalışma fırsatı sunan hükümetimize, onlar için çalışan bakanlığımıza da şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

“Kaybettiklerine ağlarken, iyileşen bir hastayla hayata bağlanıyorlar”

Son 20 yılda gelişen sağlık hizmetleriyle vatandaşa hizmet veren sağlıkçıların hassasiyetini anlatan Başkan Yüce, “Dünyadaki en kıymetli şey, sağlığımız. Sağlığımızı korumak, hayatımızı daha yaşanabilir kılmak için fedakârca çalışan binlerce emekçi var. Son 20 yılda yükselen yeni hizmet alanlarında, A’dan Z’ye tüm hizmetlerin günümüzde kolayca alınabildiği sağlık sektörümüzün çok kıymetli evlatları, anneleri, babalarına şükran borçluyuz. Onlar her bir hastası ailesinden biri gibi görüyor, hayatta kalması için cansiperane çalışıyor. Kaybettiği bir hastanın başında gözyaşı döküyor, gözlerini açan bir bebekle yeniden doğuyor, iyileşen bir hastayla hayata bağlanıyor. Sağlığımızın teminatı, kahramanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

Son Haberler