Yüce; ‘Siz karın tadını çıkarın biz 7/24 nöbetteyiz’

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, öğrencilere karne takdimi yaparak yarıyıl tatili ve karla mücadeleyle ilgili bir mesaj paylaştı. Yüce, “Geleceğimizin parlayan yıldızları günümüzün minikleridir. Onları eğitimi güzellikle, doğru şekilde öğretirsek yarınlarımıza olan umudumuz hiç bitmeyecektir. Önümüzdeki 1 hafta karlı geçecek ama soğuğa karşı tedbir almak mühimdir. Biz hazırlığımızı yaptık, Sakarya için tüm imkânlarımızla 7/24 nöbetteyiz” dedi. Yüce vatandaşlara sokakta, kimsesiz olanları Büyükşehir’in el uzatabilmesi için ALO 153’e ihbar etmeleri konusunda çağrı yaptı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yarıyıl tatiline giren öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Yüce, Adapazarı Budaklar İlkokulu’nda miniklere karnelerini ve başarı belgelerini takdim etti. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ile birlikte çocuklarla sohbet eden Yüce, öğrencilere ve ailelere ‘iyi tatiller’ dileklerini iletti. Miniklere kitap ve çanta hediye eden Yüce, eğitimcilerden ve yöneticilerden bilgi aldı. Yüce, daha sonra Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek, yapılan çalışmaları inceledi.

Yarıyıl tatili, kar yağışı ve tedbirler

15 günlük tatil süreci, yoğun kar yağışıyla mücadele ve en çetin kış soğuklarla ilgili uyarılar yapan Yüce, öğrenci velilerine de önemli mesajlar verdi. Ailelerin çocuklara, kar yağışıyla geçecek tatil günlerinde mutlu olacağı ve yeni döneme hazır hale geleceği bir ortam hazırlaması gerektiğini vurgulayan Yüce ayrıca, “Bu süreçte korona, diğer hastalıklara ve soğuk havaya karşı tedbirleri de elden bırakmayalım” mesajı verdi. Yüce, ayrıca Büyükşehir olarak karla mücadele konusunda tüm hazırlıkları yaptıklarını, 7/24 görev başında olacaklarını ifade etti.

“Çocuklarımızı ödüllendirin, mutlu hissettirin”

Başkan Yüce’nin mesajı şöyle: “Sakarya’mızın değerlerini bilen, akıllı, vizyonlu, yarınlar için ışık gibi parlayan öğrencileri bir tatil sürecine giriyor. Pandemi şartlarında, tedbirler eşliğinde geçen bir dönemin ardından enerjilerini toplayıp yeni bir döneme hazır hissedecekleri bir tatil olmasını umut ediyorum. Öyle ki, şartlara uyum sağlayıp öğrenmeye uygulamaya gayretle devam eden, enerjisini her zaman yerinde tutabilen öğrencilerimizi öncelikle tebrik ediyorum. Çok kıymetli ailelerimizden istirhamımız, çocuklarımızın başarısını ödüllendirmeleri ve onlara mutlu olacakları bir tatil fırsatı sunmalarıdır. Elbette ki başarıyı tam anlamıyla sağlayamayan çocuklarımız var ama maç henüz bitmedi. Onların da ikinci dönemde derslerine ve ödevlerine sıkı sıkı sarılarak durumu düzelteceğinden kuşkumuz yok. Rica ediyorum, onları da heyecanla, mutlulukla geçecek bir tatille ödüllendirelim.”

“Geleceğin yıldızları, günümüzün minikleridir”

“Unutmamalıyız ki geleceğimizin parlayan yıldızları, günümüzün minikleridir. Onlara sanatı, edebiyatı, müziği, bilimi ve eğitimi güzellikle, doğru adımlarla öğretirsek, yarınlarımıza karşı geleceğimize dair umut hiç bitmeyecektir. Bizim de hazırlığını yaptığımız önümüzdeki soğuk kış günlerinde tedbirli olunması çok mühimdir. Ne mutlu ki çocuklarımızın tatilinin görünen 1 haftası şehrimize çok yakışan beyaz rüya ile geçecek. Kar eğlencesini ihmal etmediğimiz gibi pandemi ile ilgili ve soğuğa karşı tedbirlerimizi alıp kendimizi hastalıklardan koruyalım. 88 karla mücadele personeli ve 52 aracımızla, 7/24 nöbetteyiz. Uzman ekiplerimiz kar tahminlerini yakından takip ediyor, eylem planlarımızı hazırlıyoruz”

“Soğukta yalnız kalanları ALO 153’e ihbar edin”

“Kentin dört bir yanında gelecek olan ihbarlar için teyakkuzdayız. Hayatı olumsuz etkileyecek her türlü konuya müdahale ediyoruz. Kar yağışı başladığı andan sonra 24 saatte kapalı olan son mahallemize de ulaştık ve toplam 67 mahalleyi ulaşıma açtık. Soğuk kış şartlarında yiyecek bulamayan, yaşamı zorlaşan sokak hayvanlarımızı besliyor, onları unutmuyoruz. Ayrıca yılın en soğuk, en çetin günlerinde evsiz, yuvasız olan vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Onları barınabilecekleri sağlıklı bir ortama kavuşturuyoruz. Lütfen çevresinde, yakınlarında böyle bir vatandaşımıza rastlayan olursa ALO 153’e bildirsin, hepsinin elinden tutalım. Sakaryalının huzuru için tüm imkânlarımızı seferber ettik, gayretle çalışıyoruz”

Son Haberler