Yüce: Taviz vermeden, naif ve duyarlı çalışacağız

Kurum içi eğitimlerine devam eden Büyükşehir, zabıta personeline yönelik eğitimlerini tamamladı. Başkan Yüce’nin de katılım sağladığı alanında uzman isim Osman Şavkan’ın verdiği eğitimlerde ekiplerin vatandaşla iletişimi, kanunlara riayet, ekip ruhu konuları detaylıca işlendi. Yüce, “Sokakta olabildiğince naif ve duyarlı olmalıyız. Bizim zabıtamız yıkıcı değil, yapıcı olma çabasıyla çalışmalı” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 27 ve 29 Kasım arasında gerçekleştirilen Büyükşehir Zabıta eğitim programına katıldı. Meclis salonunda 3 gün süren programda eğitimi alanında uzman isim eğitmen Osman Şavkan verdi.

Eğitimde önemli hususlar

Bu eğitimlerde zabıta personeline uygulanması gereken kanunları, tüketicinin korunması, ekip ruhu gibi birçok konuyu anlatan Osman Şavkan, Büyükşehir’in ekiplerine önemli tavsiyeler verdi. Salondaki bir oturuma katılan Başkan Ekrem Yüce, zabıtanın şehrin güvenliğinde ve huzur temininde önemli rolüne dikkat çekti.

“Taviz vermeden, naif ve duyarlı çalışacağız”

Yüce, “Sakarya’mızın daha iyi bir geleceğe sahip olması adına tüm birimlerimiz gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirirken hiçbir şekilde taviz vermeden fakat aynı zamanda davranışlarımızda olabildiği kadar naif ve duyarlı hareket etmemiz gerekmektedir. Zira bizler yıkıcı değil yapıcı olma noktasında hizmet veren bir belediyecilik anlayışıyla hareket etmekteyiz. Sizlerle birlikte daha güzel ve huzurlu bir Sakarya inşa etmek için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Eğitime katılan tüm personele, 3 günün sonunda katılım belgeleri takdim edildi. Büyükşehir, bu programlarla hizmet ve memnuniyet kalitesini artırmayı hedefliyor.

Son Haberler