Yusuf Alemdar: Türkiye Yüzyılı yolculuğumuzda gençler en önde olacak

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, TÜGVA 76. İl Toplantısı’na katıldı. Alemdar, “Merak eden, sorgulayan, hakikati yaşamının merkezine alan, ilim ve hikmet yolculuğunda asla geri durmayan nesilleri sizlerle beraber inşa edeceğiz. Biz de gençlerimizin her zaman yanında olacak, Türkiye Yüzyılı’nda birlikte yolculuğumuzu sürdüreceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, TÜGVA tarafından Sakarya’da düzenlenen 76. İl Toplantısı’na katıldı. Programda 81 ilin temsilcileriyle bir araya gelen Alemdar, TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci tarafından karşılandı. Programda gençlere ve gelecek döneme dair mesajlar veren Alemdar, yerel yönetimler olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını belirtti.

İlim ve hikmet yolculuğunda asla geri durmayan nesiller

Programda konuşan Başkan Adayı Alemdar, “Sizleri Sakarya’da görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Toplantının hayırlı olmasını diliyorum. TÜGVA, medeniyet ruhumuzu çağın şartlarına uygun bir şekilde inşa eden çok kıymetli bir misyona sahip. Bizler de yerel yönetimler olarak gençlerimize bugüne kadar olduğu gibi yarın da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Merak eden, sorgulayan, hakikati yaşamının merkezine alan, ilim ve hikmet yolculuğunda asla geri durmayan nesilleri sizlerle beraber inşa edeceğiz” dedi.

Ülkemizin en büyük gücü gençleridir

Konuşmasında teknoloji ve dijitalleşmeye vurgu yapan Alemdar, “Bizler her geçen gün küreselleşen ve rekabetin arttığı bir dünyada yaşıyoruz. Zamanın hızlı aktığı ve sınırların kalktığı böyle bir dünyada, gençlerimizin de güncel gelişmeleri yakından takip etmesi büyük önem taşıyor. Bizler sürekli gelişen bu teknolojik imkanları bir fırsata dönüştürerek gençlerimizin gelecekteki rekabet gücünü artıracağız. Ülkemizin, milletimizin en büyük gücü gençleridir. Ben bu vesile ile bu vakfın kurulmasında ve gelişmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Son Haberler