En Yeni İçerikler

Ters Ev Kapılarını Bugün Ücretsiz Açtı: “Onlara Gülümsemek, Geleceğe Gülmek Gibi”

0

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği karne hediyesiyle Ters Ev’de bugün ücretsiz şekilde vakit geçirdi. Başkan Ekrem Yüce de sosyal tesiste öğrencilerle buluşarak mutluluklarına ortak oldu. Yüce, “Geleceğin Sakarya’sını inşa edecek çocuklarımız bizim en kıymetlilerimiz. Onların eğitiminde ve gelişiminde her zaman katkımız olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği projeler ve yürüttüğü uygulamalarla çocukların her alanda yanında oluyor. Okulda, sivil hayatta, sosyal hayatta ve her alanda onların yeteneklerini keşfetmek ve motivasyon sağlamak için tüm imkanlar seferber ediliyor.  Başkan Ekrem Yüce’nin müjdesini verdiği ücretsiz Ters Ev ziyareti bugün büyük bir sevinçle gerçekleştirildi.

Karnesini getirene hediye

Karnesini getiren tüm öğrencilere gün boyunca ters evde vakit geçirme ve etkinliklere katılma imkânının tanındığı gün içinde sosyal tesis yoğun bir ilgi gördü. Sosyal medyadan ve haberlerden verilen karne hediyesini öğrenen yüzlere öğrenci Ters Ev’deki tüm bölümleri ücretsiz dolaşıp bilgi sahibi oldu. Başkan Ekrem Yüce de günün bir bölümünde burada miniklerle bir araya geldi. Çocuklara projeyi gezdiren ve bilgi veren Yüce, kalabalık bir grubun eğlenceli anlarına ortak oldu.

“Onlara gülümsemek, geleceğe gülmek gibi”

Sakarya’nın geleceğini inşa edecek çocukların kendileri için en değerli varlıklar olduğunu vurgulayan Başkan Yüce, “Sakarya’mızın yarınlarını, geleceğini inşa edecek ve Türkiye’mizi her alanda temsil edecek olan çocuklarımızın üzerine büyük bir hassasiyetle titriyoruz. Onlara gülümsemek, geleceğe ve yarınlara gülümsemek gibi. Yeteneklerini keşfedip, gelecekte önemli tecrübelerle Türkiye’ye çağ atlatacak bireylerin yetişmesinde motivasyon ve desteğimizi hiç esirgemiyoruz. Onların eğitiminde ve gelişiminde her daim katkımız olacak. Karne hediyesi olarak Ters Ev’in kapılarını açtık ve çok mutlu oldular. İyi tatiller diliyorum” diye konuştu.

Yüce, çocuklarla evdeki tüm odaları dolaşarak fotoğraflar çekildi, çocukların mutluluğu ise gözlerinden okundu.

SUBÜ gemi adamı ehliyeti vermek için çalışıyor

0

SUBÜ Denizcilik MYO Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı’nın akredite edilerek mezunlarına gemi adamı ehliyeti verebilmesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Denizcilik Genel Müdürlüğü’nde temaslarda bulunuldu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı’nın akredite edilerek mezunlarına gemi adamı ehliyeti verebilmesi için Ankara’da temaslarda bulunuldu. MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik ve MYO Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Demirok; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan’ı ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde Denizcilik MYO’nun faaliyetleri ve hedefleriyle ilgili bilgi aktarılırken akreditasyon süreçlerinin bir an önce tamamlanması için MYO’ya heyet gönderildi. İlgili programın kısa süre içerisinde akredite olarak SUBÜ’nün gemi adamı ehliyeti verebilir hale gelmesi bekleniyor. Denizcilik MYO mezunları alacakları ehliyetle 3 bin groston büyüklüğe kadar gemilerde çalışabilecekler.

Su sayaçları için önemli uyarı

0

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte tesisat ve su sayaçlarında ve yaşanabilecek don olaylarına karşı vatandaşları uyardı.  

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), hava sıcaklıklarının düşmesi ve özellikle yüksek kesimlerde kar yağışının başlamasıyla birlikte vatandaşları tesisat ve sayaçlarda yaşanabilecek donmalara karşı uyardı. Kurum tarafından yapılana açıklamada, “Su tesisatlarının soğuk havayla temas ederek donmaması için koruma altına alınmalı veya izole edilmelidir. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde soğuktan etkilenen sayaçların çalışmasında sorunlar yaşanabilir” uyarısı yapılırken donmaya karşı alınabilecek önlemler hakkında tavsiyeler de verildi.

Donmaya karşı alınabilecek önlemler

SASKİ tarafından yapılan açıklamanın devamında, “Sayaçların donmasını önlemek için kalın yün kumaş, boru kılıfı, izocam ve benzeri malzemelerle sıkıca sarılmalı, ayrıca eğer varsa muhafaza sandıkları talaşla doldurulabilir. Aynı zamanda donan sayaçlara kesinlikle ateş yakarak veya üzerlerine sıcak su dökülerek müdahale edilmemelidir. Abonelerimize herhangi bir mağduriyet durumunun yaşanmaması için su sayaçlarını uygun bir yöntemle koruma altına almalarını tavsiye ediyoruz. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta vatandaşlarımız ALO 185 SASKİ Çağrı Merkezi’nden bize her zaman ulaşabilirler ” ifadeleri kullanıldı.

Büyükşehir soğuk kış günlerinde yanınızda

0

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ‘Sokakta Kimse Kalmasın’ sloganı ile sokakta kalan, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda soğuk havaların etkisini hissettirmeye başlamasıyla birlikte ‘Sokakta Kimse Kalmasın’ sloganıyla yürütülen çalışma başlatıldı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, kimsesiz ve sokakta yaşamak durumunda kalan vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’ne bildirilmesi için çağrıda bulunuldu.

Ekipler 24 saat sahada

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Soğuk havaların etkisini hissettirmeye başlamasıyla ‘Sokakta Kimse Kalmasın’ projemizi başlattık. Ekiplerimiz ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşlarımıza ulaşıyor. Şehir merkezi başta olmak üzere Gar binası, Büyükşehir Terminali, hastaneler ve diğer noktalar 24 saat denetim altında tutuluyor. İhtiyaç sahiplerine daha hızlı ve sağlıklı ulaşım için duyarlı hemşerilerimizin yardımını bekliyoruz. Vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyesi 444 40 54, ALO 153 Çözüm Masası ve ALO Zabıta 277 54 10 telefon numaralarını arayarak bizlere ulaşabilirler. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin bilgilerini bizimle paylaşabilirler” denildi.

Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri başlıyor

0

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Tiyatro gösterimlerinden dinletilere, konferanslardan sinema gösterimlerine kadar farklı etkinlikler kültür sanat dostlarıyla buluşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kültür sanat etkinliklerinde Şubat takvimi belli oldu. Tiyatro gösterimlerinden konferanslara, sinema günlerinden panellere, söyleşi ve imza günlerinden dinletilere kadar farklı etkinlikler kültür sanat dostlarıyla buluşacak. Şubat etkinlikleri 2 Şubat Perşembe günü Yazar Hayati İnanç’ın ‘Hayata Şiirden Bakmak’ isimli konferans ile başlayacak. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Şubat etkinliklerine tüm sanatseverlerin davetli olduğu ifade edildi.

Büyükşehir Belediyesi Şubat kültür sanat etkinliklerinde takvim şu şekilde;

Konferans

Konu: Hayata Şiirden Bakmak

Konuk: Hayati İnanç

2 Şubat Perşembe  / 19.00 / SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi

 

Sinema

Karlar Ülkesi

4 Şubat Cumartesi / AKM / 15.00

 

Sinema

Uçaklar

5 Şubat Pazar / AKM / 15.00

 

Tiyatro

Hayatın Umudu – Kaynarca Belediye Tiyatrosu

10 Şubat Cuma / AKM / 19.00

Biletler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda

Online bilet için: https://ebilet.sakarya.bel.tr/

 

Tiyatro (Çocuk Oyunu)

Ali Baba ve Kırk Haramiler – Parantez Yapım

12 Şubat Pazar / AKM / 13.00-15.00

Biletler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda

Online bilet için: https://ebilet.sakarya.bel.tr/

 

Panel

Konu: Gök Kubbede Hoş Sada Kalanlar A. Süheyl Ünver

Konuklar: Ahmed Güner Sayar, Yağız Gönüler

13 Şubat Pazartesi / 19.00 / Alicanlar Konağı

 

 

Söyleşi ve İmza

Konu: Melekler Mezarlığı

Konuk: Ali Başhan

14 Şubat Salı / Faik Baysal Kütüphanesi / 14.00

 

Tiyatro

Emanetçi – Sakarya Kent Tiyatrosu

14 Şubat Salı / AKM / 19.00

Biletler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda

Online bilet için: https://ebilet.sakarya.bel.tr/

 

Konferans

Konu: Örtünmenin Tarihi Seyri

Konuk: Bedriye Yılmaz

15 Şubat Çarşamba  / 13.30 / SAÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu

 

Dinleti

Tasavvuf Müziği Konseri / Mehmet Kemiksiz

16 Şubat Perşembe / 19.00 / AKM

 

Tiyatro

Merhaba Kurtuluş Vesilesi – İstanbul Sanat Ofisi

20 Şubat Pazaresi / AKM / 19.00

Biletler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda

Online bilet için: https://ebilet.sakarya.bel.tr/

 

Söyleşi ve İmza

Konu: Üç Medeniyetin İzinde

Konuk: Hasan Sağlam

21 Şubat Salı / TED Koleji / 14.00

 

Söyleşi ve İmza

Konu: Hayat ve Alem Arasında İnsan

Konuk: Salim Öztoksoy

22 Şubat Çarşamba / Adapazarı İmam Hatip Lisesi / 14.00

 

Söyleşi

Konu: Dijital Çağda Anne Baba Olmak

Konuk: Orhan Toker

22 Şubat Çarşamba / AKM / 19.00

 

Tiyatro (Çocuk Oyunu)

Arkadaşım Heykel – Mart Sahne

23 Şubat Perşembe / AKM / 11.00-14.00

Biletler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda

Online bilet için: https://ebilet.sakarya.bel.tr/

 

 

 

Söyleşi

Konu: Yıldız’da Bir Yalnız Sultan II. Abdülhamid

Konuk: Vahdettin Engin, Emel Engin

23 Şubat Perşembe / AKM / 19.00

 

Sinema / Söyleşi

Film Gösterimi  – Ceviz Ağacı

Konuklar: Faysal Soysal, Serdar Orçin

24 Şubat Cuma / AKM / 18.00

 

Panel

Konu: Kanserden Korunma Yolları ve Tarama Uygulamaları

Konuklar: Prof. Dr. İlhan Hacıbekiroğlu, Doç. Dr. Ayşe Demirci

27 Şubat Pazartesi / 14.00 / AKM

 

Dinleti

Barış Manço & Cem Karaca Şarkıları / Kent Orkestrası

27 Şubat Pazartesi  / 19.00 / Ziya Taşkent Konser Salonu

 

Konferans

Konu: Tarihimizde Kayıp Dönemler

Konuk: Mustafa Turan

28 Şubat Salı  / 19.00 / AKM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sakarya’ya milli gururu yaşattılar: Büyükşehir tam 54 madalya topladı

0

Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 2022 yılında 32 branşta 72 sporcusunu Milli Takım’a yolladı. Türk armasıyla müsabakalara katılan Büyükşehirli sporcular 22 altın, 10 gümüş ve 22 bronz olmak üzere toplam 54 madalya toplayarak Sakarya’ya büyük bir gurur yaşattı. 2022 yılı, Sakarya için tarihe iz bırakan başarılarla geçti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü faaliyet gösterdiği 32 branşta ülkemize milli sporcular yetiştirmeye devam ediyor. 2022 yılında Büyükşehir farklı branşlarda 72 sporcuyu milli takımlara yolladı. Büyükşehirli sporcular milli forma altında 22 altın, 10 gümüş, 22 bronz madalya kazanarak ülkemizi ve Sakarya’yı en iyi şekilde temsil etti. Uluslararası arenalarda Büyükşehirli sporcular toplam 54 madalya toplayarak Sakarya’ya büyük bir gurur yaşattı.

32 branşta 72 milli sporcu

32 branşta sporu yaşatmak, ülkemize milli sporcular yetiştirmek adına faaliyet gösteren Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 2022 yılında 72 sporcuyu milli takıma yollarken bu sporcular uluslararası arenalarda toplam 54 madalya kazandı. Güreşte Mükremin Aktaş Büyükler Serbest ve Grekoromen Stilde Dünya Şampiyonu olurken Serhat Kırık Grekoromen Stil Güreşte Yıldızlar Dünya Şampiyonu ve Abdül Samet Başar ise Grekoromen Stil Güreşte Yıldızlar Avrupa Şampiyonu oldu.

Onlar milli gururumuz

Satranç’ta ise Berkay Çelik Avrupa Amatörler Satranç Şampiyonasında birinci olarak göğsümüzü kabarttı. Karate’de Fatih Şen Mısır Seri A Karate Şampiyonasında üçüncü, kick boksta Fatih Erman Kick Boks Dünya Kupasında üçüncü ve kartingde ise Doruk Sınaç Karting Uluslararası Bambino CUP’da üçüncü oldu.

Gurur tablosu

661’nci Geleneksel Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde yarışan Büyükşehirli Serdar Yıldırım başaltı boyunda derece yaparak Başpehlivan oldu. Halter’de ise Büyükşehir’in genç sporcularından Ömer Gürmeriç U15 Halter Avrupa Şampiyonu oldu. Bisiklette ise Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda yarışan Büyükşehirli Batuhan Özgür birinci olarak Bisiklet Dostu Şehir Sakarya’nın adını Uluslararası arenada duyurdu.

Her branşta Sakarya

Judoda Sedat Durmuş Balkan Şampiyonasında ikinci olurken boccede Faik Dursun Öztürk Konya İslami Dayanışma Oyunlarında ikincilik elde etti. Büyükşehir’in Kano takımı sporcularından Muhammet Emin Sulak Uluslararası Kano Şampiyonasında ikinci olurken Mustafa Özmen ise aynı şampiyonada üçüncülüğe adını yazdırdı. 

Sporcularımız bizim onur sebebimiz

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Avrupa Spor Şehri ve Bisiklet Şehri Sakarya’mızda spora verdiğimiz önem ve hassasiyet her zaman en üst düzeyde olacaktır. Sporla büyüyen, gelişen ve dünya sahnesinde yerini güçlendiren bir Sakarya’nın inşası için çalışırken yetiştirdiğimiz sporcularımızın elde ettiği tarihi başarılarla gururlanıyor, bu yoldaki gayretimiz ve isteğimiz her geçen gün artıyor. Uluslararası düzeyde Türkiye’yi temsil eden Büyükşehirli sporcularımız 54 madalyayla 2022 yılına damga vurmuştur. Her birini kutluyor, Büyükşehir’in hanesine yazdıkları başarılar dolayısıyla teşekkür ediyoruz” denildi.

Serdivan Belediyesi Kışı Karşılamaya Hazır

0

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgası Sakarya’da da etkisini göstermeye başladı. Bu gece başlaması beklenen kar yağışının önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

Serdivan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele Ekiplerinin 5 kar küreme ve tuzlama aracı, 2 greyder, 6 kepçe, 2 kamyon ve 47 personel ile soğuk hava ve kar yağışı uyarılarıyla ilgili tüm hazırlıklarını yaptığı belirtildi.

Başkan Yusuf Alemdar, hazırlıklarla ilgili yaptığı açıklamada: “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bölgemiz için vermiş olduğu soğuk hava ve kar yağışı uyarısı ile birlikte Serdivan Belediyesi olarak bütün önlemlerimizi aldık. Yoğun kar yağışı neticesinde, ana arterler başta olmak üzere, ulaşım ağı açısından önem arz eden tüm yollarımıza yönelik planlama ve koordinasyon, teknik ekiplerimiz tarafından hazırlandı. 7/24 görevimizin başındayız.” dedi.

Adapazarı’nda Matematik Olimpiyatları Başlıyor

0

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve Milli Eğitim İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Adapazarı Matematik Olimpiyatları” için iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında Adapazarı Belediyesi’nin desteğiyle, 624 öğrenci, 3 farklı kategoride 2 ayrı sınava katılacak ve ödül töreni gerçekleştirilecek. Başkan Işıksu, “Gençler, bugünümüzdür ve Adapazarı’mızın eğitimde de çok daha ileri noktalara ulaşması için eğitim camiamızla birlikte çalışıyoruz. Tüm başarılar, Adapazarı’mıza değer.” dedi.

Başkan Işıksu ve İl Müdürü Savaşçı Protokol İmzaladı

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Milli Eğitim İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile “Adapazarı Matematik Olimpiyatları” için iş birliği protokolü imzaladı. Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel ve Milli Eğitim Adapazarı İlçe Müdürü Coşkun Bakırtaş’ın da katıldığı protokol imza programı Adapazarı Belediyesi’nde gerçekleşti.

Işıksu’dan Birlikte Çalışma Vurgusu

Eğitim camiasına her zaman destek olduklarının altını çizen Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı Matematik Olimpiyatlarına bu yıl da destek olacağız. 624 öğrencimiz, 3 farklı kategoride, 2 ayrı sınava katılacak ve ödül töreni gerçekleştireceğiz. Gençler, bugünümüzdür ve Adapazarı’mızın eğitimde de çok daha ileri noktalara ulaşması için eğitim camiamızla birlikte çalışıyoruz. İl ve İlçe Müdürlerimizi gayretli çalışmaları için ayrıca tebrik ediyor, protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm başarılar, Adapazarı’mıza değer.” ifadelerini kullandı.

Savaşçı’dan Başkan Işıksu’ya Teşekkür

Protokolden duyduğu memnuniyeti paylaşan Milli Eğitim İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ise “Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu, Adapazarı’mızın eğitimde de başarısının artması noktasında çok önemli çalışmalar yapıyor ve eğitim camiamıza her zaman destek veriyor. Bakanlığımızın yürütmüş olduğu matematik seferberliğine katkı sunarak öğrencilerimizin matematiğe ilgisini daha da artırmak için Matematik Olimpiyatları düzenliyoruz. Mutlu Başkanımız her zaman olduğu gibi yine bizlere destek olmaktadır. Birlikte çalışmaktan ve ortak gayretten çok memnunuz. Mutlu Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyor ve protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

624 Öğrenci, 2 Sınav

Adapazarı Matematik Olimpiyatları kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 ayrı kategoride ve 2 ayrı aşamada sınav yapılacak. Olimpiyatlara 44 ilkokul, 76 ortaokul ve 37 lise olmak üzere toplam 624 öğrenci başvuru yaparken, 1. aşama sınavı 29 Nisan 2023 Cumartesi günü, 2. aşama sınavı 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü düzenlenecek. Sonuçların belirlenmesinin ardından ödül töreni gerçekleştirilecek.

Özcan Özen: Sizler, Bizim Gözümüz Kulağımızsınız

0

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, mahalle muhtarıyla bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıya Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, Fen İşleri Müdürü Tuncay Akın, İmar ve Şehircilik Müdürü İbrahim Sucan, Park Bahçeler Şefi Mustafa Serbes,  Belediye Muhtarlık Ofisinden Muhammed İlter ve muhtarlar katıldı.

Sizler, Bizim Gözümüz Kulağımızsınız

Toplantıda konuşan Başkan Özen; “Belediyenin kaynaklarını en doğru şekilde kullanarak makul ve mantıklı projeleri hayata geçirerek mahallelerimize hizmet ediyoruz. Vatandaşların iyi gününde kötü gününde, sevincinde, hüznünde ilk müracaat ettiği insanlar ve onların yanında olan kişilersiniz. Sizler, değerli muhtarlarımız bizler için kıymetlisiniz. Sapanca Belediyesinin gerçekleştirdiği ya da gerçekleştireceği projeler noktasında mahalle muhtarlarımıza da büyük sorumluluklar düşüyor. Sizin de fikirlerinizle oluşan projelerimize destek olduğunuzu görmek bizleri onurlandırıyor. Sizler, bizim mahallelerimizdeki gözümüz, kulağımızsınız. Bir anlamda hem halkın temsilcisi, hem de bizi temsil eden bir işleviniz var. Biliyorsunuz ki vatandaşın gözünde muhtar, devleti ya da resmi tüm kurumları temsil eden birinci basamaktır. Bu bağlamda mahallelerimizin sorunlarını öncelikle sizlerden alarak, çözüm üretiyoruz ve uyguluyoruz. Devletimize ve bu aziz millete canla başla hizmet eden tüm kamu çalışanlarına ve işçilerimize kolaylıklar versin” dedi.

Başkan Özen, konuşmasının ardından muhtarların istek talep ve önerilerini dinledi.  Daire müdürleri tarafından yapılacaklar kayıt altına alındı.

 

 

2023’ün ilk zaferi Büyükşehirli Furkan Akçam’dan

0

Sakarya Büyükşehir bisiklet branşında 2023 yılına zaferle başladı. Antalya’da düzenlenen Kızılalan MTB CUP yarışlarına katılan Büyükşehir bisiklet takımı sporcularından Furkan Akçam, yarışların ilk gününü ikinci olarak tamamlarken ikinci gün yarışlarında ise birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu. Başkan Ekrem Yüce, yarışları başarıyla tamamlayan Furkan Akçam ve antrenörlerini tebrik etti.

Dünya Bisiklet Şehri Sakarya, bisiklet branşında 2023 yılına önemli bir başarıyla başladı. Elit erkekler ve elit kadınlar kategorisinde uluslararası olarak gerçekleşen Kızılalan MTB CUP yarışmasına yerli ve yabancı birçok sporcu katılım sağladı. Yağmurlu havada gerçekleşen müsabakanın ilk gününde Büyükşehir’in milli sporcusu Furkan Akçam, ikinci olarak podyumda yer aldı. Şampiyonanın ikinci gününde ise Akçam, rakiplerini geride bırakarak birinci oldu ve önemli bir zafere imza attı.

Başkan Yüce’den tebrik

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Dünya Bisiklet Şehri Sakarya’mıza bisiklet branşında kazandırılan madalyaların büyük gurur kaynağı olduğunu ifade ederek, yarışları başarıyla tamamlayan Furkan Akçam ve antrenörlerini tebrik etti.

Hedef Dünya Kupası

Sakarya Büyükşehir Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, “Takımımız 3 sezondur yol bisikletinde önemli başarılara imza attı. Şimdi artık dağ bisikletinde de çok iddialı bir takım kurduk. Allah’ın izniyle ülkemiz tarihindeki ilk Dünya Kupası madalyasını almak istiyoruz. Takım sezonun ilk yarışmasında önemli başarı alarak çok iyi bir başlangıç yaptı. Tüm sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum” dedi.